Przejdź do treści
środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 06:57 · zachód 17:46
reklama
Posiedzenia

Pkt. 28 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym oraz niektórych innych ustaw (druki nr 2836 i 2854)

31.07.2026 12:28, 63. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 68

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 11

Za głosowało 177 posłów. Wymagana bezwzględna większość głosów - co najmniej 222 głosy za.

Za
177 40,0%
Przeciw
245 55,4%
Wstrzymało się
20 4,5%
Nie głosowało
18

Procenty liczone od 442 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2836, 2854

projekt dotyczy poprawy dostępności transportu publicznego, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach oraz skuteczniejszego przeciwdziałania wykluczeniu transportowemu

Sprawozdawca: Krzysztof Truskolaski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Krzysztof TruskolaskiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Senat do ustawy zgłosił 12 poprawek. Połączone komisje rekomendują, aby wszystkie poprawki przyjąć. (Oklaski)

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015501
PiS147139008
Rozwój Plus4036004
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2102100
Konfederacja1600142
Centrum1501500
Polska 20501501401
niezrzeszeni71510
Demokracja Bezpośrednia41021
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej30030

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
bezwzględna większość głosów (co najmniej 222 głosy za)

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 13:35; głosowanie pobrane: 14.09.2026 17:07