Przejdź do treści
środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 06:57 · zachód 17:46
reklama
Posiedzenia

Pkt. 17 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych (druki nr 3012 i 3018)

18.09.2026 11:32, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 109

Wynik głosowania

Przyjęte głosowanie nad całością projektu

Za głosowało 410 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
410 94,5%
Przeciw
23 5,3%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
26

Procenty liczone od 434 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3012, 3018

projekt dotyczy podniesienia poziomu dofinansowania wynagrodzeń dla twórców i wydawców za wypożyczanie książek w bibliotekach z 5% do 10% wartości zakupów bibliotecznych

Sprawozdawca: Krystian Łuczak

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156149007
PiS146136019
Rozwój Plus4137004
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2120001
Konfederacja1601600
Centrum1515000
Polska 20501512003
niezrzeszeni76100
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 19:05; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:44