Przejdź do treści
wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:55 · zachód 17:48
reklama
Posiedzenia

Pkt. 15 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne (druki nr 3002, 3020 i 3020-A)

18.09.2026 11:26, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 100

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 1

Za głosowało 179 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
179 41,1%
Przeciw
254 58,4%
Wstrzymało się
2 0,5%
Nie głosowało
25

Procenty liczone od 435 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3002, 3020, 3020-A

projekt dotyczy uchylenia obowiązującego od 2012 r. całkowitego zakazu reklamy aptek i punktów aptecznych; umożliwienia reklamowania usług świadczonych przez farmaceutów, takich jak: opieka farmaceutyczna, szczepienia, przeglądy lekowe czy podstawowe badania diagnostyczne; podwyższenia wysokości...

Sprawozdawca: Krzysztof Bojarski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Krzysztof BojarskiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Przedstawię dodatkowe sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne, druk nr...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156114807
PiS146137108
Rozwój Plus4134223
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2102001
Konfederacja1611500
Centrum1501500
Polska 20501501104
niezrzeszeni72500
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 11:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:44